Plynové injekce


Karboxyterapie ("plynové injekce") je léčebná metoda založená na místním působení oxidu uhličitého v kůži, podkoží a svalech.
Využívá tzv. Bohrova efektu – aplikace oxidu uhličitého pod kůži způsobuje zvýšené uvolnění kyslíku z hemoglobinu ( krevní barvivo ) a tím zlepšuje okysličení a metabolismus ošetřované tkáně. Současně dochází k rozšíření kapilár. Dochází tak k velmi výraznému prokrvení dané oblasti a tím i k lepšímu okysličení dané tkáně. Výsledkem je urychlení hojení a zlepšení výživy tkání.
Oxid uhličitý lze injekčně v rámci léčby aplikovat do kůže a podkoží, svalů, ke kloubům a k páteři.
Výzkumem této léčby se vědci zabývají již řadu let, byla založena i mezinárodní společnost (International Scientific Carbondioxide Therapy Group) s centrem na universitě v italské Sieně.
V posledních letech díky tomu došlo v zahraničí k rozvoji nových léčebných možností použití karboxyterapie v dermatologii a estetické medicíně, nejvíce v Brazílii a v dalších státech Jižní Ameriky, Singapuru a Korei, v Evropě pak v Itálii a v Rakousku.


Přínos karboxyterapie:

  • Jedná se o bezpečnou metodu.
  • Medicinální CO2 je plyn netoxický a plně rozpustný. Metoda je použitelná v řadě následujících indikací.
  • ortopedie - bolestivé stavy pohybového aparátu, artroza, akutní i chronické bolesti v zádech, poúrazové stavy.
  • cévni - nemoci, kde je vhodné zlepšit prokrvení tkáně, například léčba bércových vředů a diabetické nohy.
  • dermatologie - psoriáza (lupénka) , alopecie (vypadávání vlasů), zlepšuje kvalitu pleti
  •  v obličeji, zvyšuje její hladkost a pevnost, dokáže také léčit jizvy, například po akné . Nejlepší efekt léčba přináší pro klienty ve věku od třiceti do šedesáti let, v případě léčby jizev i u mladších.
  • estetická medicína - vrásky obličeje i krku , jizvy , strie , keloidní jizvy, lipolýza tukových buněk, konfigurace různých tělesných partií - povislá břicha, dvojitá  brada,  léčba celulitidy  atd.
  • lymfologie - výrazné zlepšení lipohypertrofie (celulitidy), zmírnění otoků , zpevnění tkáně.

 

Karboxyterapie  je učinná a méně bolestivá metoda léčby oproti jiným způsobům terapie.
 Při vlastní aplikaci je jemnou jehličkou  vpravován plyn pod kůži.
V prvním okamžiku můžete pociťovat mírné pálení, které během několika vteřin odeznívá. Dalšími pocity může být mravenčení nebo tlak, nejčastěji ale bývá vcelku příjemný pocit tepla. Někdy může náhodně dojít ke vzniku modřinky, která se hojí podobně jako při jiných příčinách.
Podle indikace a tíže problému se ošetření provádějí většinou jednou až dvakrát týdně.
Podle velikosti ošetřované plochy pak trvá jedna aplikace cca 20- 45 minut. Celkový počet aplikací je dán reakcí organismu, většinou stačí v obličeji 3-5 ošetření, na jiných mistech těla 4-8 ošetření.
Výsledky ošetření jsou dlouhodobé. Stárnutí pleti samozřejmě plně zabránit nejde, to probíhá dál, ale objektivní omlazovaci efekt na pokožce ja patrný několik měsíců. Pokud je efekt dobrý a klient si žádá pokračování,  pak je dobré karboxyterapii asi po půl roce jednorázově zopakovat.
Výzkumem této léčby se vědci zabývají již řadu let, byla zformována i mezinárodní společnost (International Scientific Carbondioxide Therapy Group) s centrem na universitě v Italské Sieně.
V posledních letech díky tomu došlo v zahraničí k rozvoji nových léčebných možností použití karboxyterapie v dermatologii a estetické medicíně, nejvíce v Brazílii a v dalších státech Jižní Ameriky, Singapuru a Korei, v Evropě pak v Itálii a v Rakousku.

Nejčasteji ošetrované oblasti karboxyterapií v rámci ošetření kůže a podkožní tkáně:
1. krajina spánku, klesající čelo, povadnuti úst, oblast čelisti, krk, dekolt, hřbety rukou.
2. oblast břicha, hyždí, stehen- léčba celulitidy ( pomerančové kůže)
3. lokalizovaná sklerodermie, lichen sclerosus et atroficus, psoriasa, rosacea
4. jizvy různých lokalizací
5. léčba srůstů - (adhesí) po operacích

Průběh ošetření:
Při vlastní aplikaci je tenkou jehličkou vpravován plyn pod kůži. V prvním okamžiku můžete pociťovat mírné pálení, které během několika vteřin odeznívá. Dalšími pocity může být mravenčení nebo tlak, nejčastěji ale bývá celkem příjemný pocit tepla. Někdy může náhodně dojít ke vzniku modřinky, která se hojí podobně jako při jiných příčinách.


 

Frekvence a počet ošetření:
Podle indikace a tíže problému se ošetření provádí většinou 1 – 2 x týdně.
Podle velikosti ošetřované plochy pak trvá jedna aplikace cca 20 - 45 minut. Celkový počet aplikací je dán reakcí organismu, většinou stačí v obličeji 3 - 5 ošetření, na jiných místech těla 4 - 8 ošetření.
Výsledky ošetření svalů, kloubů a kůže jsou dlouhodobé. Stárnutí pleti samozřejmě plně zabránit nejde, to probíhá dál, ale objektivní omlazovací efekt na pokožce je patrný několik měsíců. Pokud je efekt dobrý a klient si žádá pokračování, pak je dobré karboxyterapii asi po půl roce jednorázově zopakovat. Přestože pozvolnému stárnutí se nevyhne nikdo z nás, jeho projevy lze velmi účinně omezit. Karboxyterapie představuje jednu z nejúspěšnějších metod sloužících k odstraňování projevů stárnutí naší pleti a zlepšení stavu pohybového aparátu..

Přestože pozvolnému stárnutí se nevyhne nikdo z nás, jeho projevy lze velmi účinně omezit. Karboxyterapie představuje jednu z nejúspěšnějších metod sloužících k odstraňování projevů stárnutí naší pleti.